Dezerty,  Recepty,  Rychlé večeře

Tvarohové knedlíky II

Léto je již v plném proudu a ovocné knedlíky i u nás patří mezi jedno z nejoblíbenějších letních jídel.
Zde na blogu už jeden recept najdete, ale mám pro Vás dneska druhý pro ty z Vás, kteří máte rádi opravdu hodně tvarohové těsto a tedy chuť tvarohu, která se k ovocné náplni moc hodí :-).
Těsto není tak vláčné, v podstatě musíte ovocnou náplň spíše než obalit v těstě, tak těsto kolem ovoce „namačkat“ ale výsledná chuť stojí za to! 🙂
Ovoce je jako vždy libovolné – nejlépe se hodí meruňky, švestky nebo jahody :-).

Ingredience

600 g tvarohu (v alobalu, ideálně kvalitního farmářského)
1 vejce větší
4 – 5 vrchovatých lžič samokypřící směsi Doves farm – Freee
2 – 3 lžíce univerzální směsi Doves farm – Freee (nutně být nemusí, pokud zrovna nemáte použijte samokypřící směs – Doves Farm Freee)
a dále mouka pro podsypávání
máslo a cukr moučka na posypání hotových knedlíků

Postup

Nejrpve si připravíme, omyjeme a dle potřeby pokrájíme vybrané ovoce jako náplň do knedlíků.
Poté začneme na vále chystat těsto. Všechny ingredience společně smícháme dohromady a za potřebného přisypávání mouky (zlehka, ale je to potřeba) utvříme tvarohové těsto. Dále pomoučenýma rukama tvoříme knedlíky s ovocem. Je dobré nejrpve tvořit placičky, které máme pomoučené a pak do nich vkládát ovoce a balit, „namačkat“. Zde je potřeba trochu vlastní šikovnosti, ale nebojte, knedlíky budou vždy dobré, jde jen o to, zda je chcete mít hezky hladké, nebo Vám nevadí občas nějaký hrbolek :-).

Poté knedlíky vkládáme do vroucí vody a vaříme z jedné strany 2 – 3 minuty a poté otočíme a vaříme i z druhé strany. Dáváme hotové knedlíky opatrně do mísy, můžeme dát trochu másla, aby se nám vzájemně na sebe nelepily.

Polijeme rozpuštěným máslem a posypeme cukrem.
Dobrou chuť! 🙂

Sdílet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *